Recepcja – jak powinna wyglądać? Kwestia lady

Obok gabinetu prezesa niewątpliwie bardzo istotnym miejscem w każdej firmie jest recepcja, z którą zderza się każda osoba stawiająca pierwsze kroki w siedzibie – zarówno pracownicy, jak i klienci oraz partnerzy biznesowi. Stąd też pełni ona funkcję reprezentacyjną, a tym samym kreuje wizerunek przedsiębiorstwa. To dlatego tak ważne jest to, jak ją zaaranżujemy. Oczywiście nie może w niej zabraknąć przestrzeni dla gości. Wskazane jest ustawienie choćby jednego stolika kawowego i kompletu foteli gabinetowych bądź efektownej sofy, na której będzie można przysiąść w oczekiwaniu na spotkanie. Przydadzą się także takie elementy, jak wieszak na ubrania i stojak na parasole. Jednak zdecydowanie najważniejszą kwestią jest dobór właściwej lady recepcyjnej.

Lada recepcyjna – podstawowy mebel w recepcji

Jak zgodnie przyznają wszyscy projektanci wnętrz biurowych oraz producenci tego rodzaju mebli, zarówno z tak dużych miast, jak Warszawa, jak i nieco mniejszych miejscowości, współczesne lady recepcyjnej nie tylko mają ładnie wyglądać, ale również spełniać wymogi praktyczne. Chodzi o to, by pracownicy, którzy za nimi zasiądą mieli zapewniony właściwy komfort. Idealnie, gdy te dwie cechy, tj. estetyka i funkcjonalność idą ze sobą w parze. Rolą lady jest bowiem ukrycie wszystkiego, co mieści się na biurku recepcjonistów – komputerów, segregatorów, teczek i innych dokumentów.

Dostępne kształty lad recepcyjnych

Na przestrzeni lat pojawiały się lady recepcyjne w przeróżnych konfiguracjach, przede wszystkim rozmaitych kształtów. Wybierać można spośród prostokątnych, raczej ostro zakończonych oraz o opływowych kształtach. Co więcej, najlepsi producenci oferują również lady faliste i łukowe, które wprowadzają do pomieszczeń przytulną atmosferę. Do firm zaaranżowanych zgodnie z klasycznym, biurowym stylem lepiej pasować będą blaty z ostrymi kątami. Warto pamiętać, aby przy ladzie urządzić coś na kształt stanowiska do obsługi klientów i kontrahentów. Wówczas nie może zabraknąć zgrabnego, acz wygodnego krzesła, które oczywiście musi być dopasowane pod względem stylistyki oraz wysokości do lady recepcyjnej.