Panele biurkowe oraz ścianki parawanowe i mobilne – świetne rozwiązanie do biur typu open space i nie tylko

Wysokie, oszklone biurowce opanowują współcześnie nie tylko duże, europejskie stolice, ale i mniejsze miasta na terenie całej Polski. Technologia nieustannie posuwa się naprzód. Sprzyja to rozwojowi firm, które z roku na rok zatrudniają kolejnych pracowników. A zatem, obecnie coraz więcej osób pracuje przy biurkach posługując się zaawansowanymi sprzętami elektronicznymi, jakimi są komputery stacjonarne i laptopy. Wobec tego, zarówno korporacje, jak i średnie przedsiębiorstwa chętnie korzystają z rozwiązania typu open space. Są to otwarte pomieszczenia, które liczą sobie zdecydowanie więcej metrów kwadratowych aniżeli tradycyjne gabinety, a co za tym idzie znajduje się w nich po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt stanowisk pracowniczych. Bardzo istotne jest więc to, by każdej osobie zapewnić odpowiedni komfort, wyznaczyć strefę prywatności. Niezastąpione w tym względzie okazują się więc panele biurkowe oraz ścianki parawanowe i mobilne.

Panele biurkowe – dla komfortu pracowników

Panele akustyczne do biura to idealny sposób, by zapewnić każdemu pracownikowi przynajmniej minimum prywatności. Będą one praktycznym rozwiązaniem w biurach, które zajmuje od dwóch do czterech pracowników. Takie przegrody biurkowe umożliwią bowiem lepszą organizację na biurkach, zapobiegną mieszaniu się dokumentów należących do różnych osób, będą sprzyjały porządkowi. W zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane mogą także służyć, jako miejsce do przyczepiania małych karteczek z ważnymi zapiskami.

Ścianki parawanowe i mobilne

Ścianki parawanowe przede wszystkim służą do tworzenia indywidualnych boksów w biurach typu open space. Dzięki nim każdy pracownik zyskuje odseparowane od pozostałych, nieco wygłuszone stanowisko pracy. Lekka konstrukcja jest zarazem solidna i łatwa w montażu. Podobnie jest w przypadku ścianek mobilnych wyposażonych w kółka, dzięki którym w zależności od potrzeb możemy przesuwać duże panele w dowolne miejsce w obrębie przestrzeni biurowej. Wobec tego, niewielkim kosztem już w kilka sekund jesteśmy w stanie dowolnie przearanżować firmowe wnętrza. Podsumowując, wystarczy wybrać pasujący do pozostałych elementów biurowego wyposażenia materiał oraz kolorystykę paneli biurkowych czy też ścianek parawanowych bądź mobilnych, aby zapewnić wszystkim pracownikom nie tylko komfortowe, ale i stylowe warunki pracy.