Jak urządzić gabinet prezesa?

Każdy prezes, niezależnie od tego czy stoi na czele potężnej korporacji w dużym mieście takim, jak Warszawa, czy też małego przedsiębiorstwa zlokalizowanego w niewielkim miasteczku jest najważniejszą osobą w firmie. W związku z tym zasługuje na gabinet na miarę pełnionej przez siebie funkcji. W końcu to jego biuro jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym odbywają się spotkania z najważniejszymi klientami i partnerami biznesowymi. Poza tym, ma ono budzić respekt wśród pracowników. Dlatego przestrzeń ta z jednej strony powinna wyróżniać się elegancją, z drugiej nie być zbyt przesadzona. Ma świadczyć o profesjonalizmie. A zatem, jak urządzić gabinet prezesa?

Sposób aranżacji gabinetu prezesa wynikający z jego osobowości oraz atmosfery panującej w firmie

Bardzo ważne, aby sposób urządzenia gabinetu nie był zupełnie oderwany od temperamentu, charakteru szefa. Jednak to, na ile prezes firmy objawi swoją osobowość w biurze powinno być uzależnione od rangi i wizerunku przedsiębiorstwa, a także stosunków na linii szef-podwładni. Klasyczny styl, a więc stonowane kolory, luksusowe, solidne meble z drewna (najlepiej dębowego), skórzane fotele i lampy ze złoconymi akcentami wzmacniają pozycję prezesa, nadają powagi, wzbudzają szacunek, wprowadzają dystans. W przypadku mniejszych, nowocześnie zarządzanych firm nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby szef – miłośnik designu zaczerpnął ze stylu industrialnego. Przestronny gabinet z wysokim sufitem będzie robił genialne wrażenie, gdy podłoga będzie imitowała beton, na suficie i na biurku znajdą się metalowe lampy, a proste, minimalistyczne meble stanowić będą połączenie surowego drewna i stali. Z kolei prezesi agencji kreatywnych, osoby o dynamicznym usposobieniu mogą zaszaleć z wyraźnym akcentem kolorystycznym.

Meble gabinetowe

Pod względem większości wymogów stawianych przed meblami gabinetowymi, nie odbiegają one aż tak bardzo od biurek, krzeseł, foteli, szaf i regałów, w jakie wyposaża się pozostałe pomieszczenia biurowe w firmie. Przede wszystkim mają być ergonomiczne, wygodne i ładnie się prezentować. Biorąc jednak pod uwagę to, że gabinet stanowi miejsce ważnych spotkań dobrze, aby znalazł się w nim stolik kawowy z wygodną kanapą i fotelami, które zapewnią odpowiedni komfort również partnerom biznesowym.