Fotel biurowy z podparciem lędźwiowym

Jednym z ważniejszych, a być może i najważniejszym meblem biurowym jest fotel. Pracownicy, którzy spędzają przynajmniej osiem godzin dziennie w pozycji siedzącej, w większości przypadków wpatrzeni w ekrany komputerów powinni mieć zapewnione odpowiednie, spełniające normy ergonomii siedziska. Co to oznacza? Przede wszystkim fotel biurowy powinien zapewniać maksymalne wsparcie całego kręgosłupa, z naciskiem na odcinek lędźwiowy, który to jest wyjątkowo narażony na ból, kiedy przyjmujemy pozycję siedzącą. A zatem, na czym, jak na czym, ale na fotelu biurowym nie ma co oszczędzać. Jest to bowiem nie tylko inwestycja w design, ale przede wszystkim zdrowie, komfort i wydajność pracowników. Podpowiadamy dlaczego jeszcze fotel biurowy z podparciem lędźwiowym jest tak ważny i jaki model wybrać.

Fotel biurowy z podparciem lędźwiowym – czy warto?

Solidny, ergonomiczny fotel gabinetowy z podparciem lędźwiowym to absolutnie niezbędny element biurowego stanowiska pracy. Bez niego nie tylko cierpi nasz kręgosłup, a co za tym idzie całe ciało, ale i psychika. Co gorsze, ból pleców bardzo często promieniuje na ręce, nogi, a nawet przyczynia się do bólu głowy. A chyba nie trzeba tłumaczyć tego, że jakikolwiek ból powoduje spadek poczucia komfortu, przyczynia się do złego samopoczucia, skutkuje zdenerwowaniem, rozdrażnieniem. Wszystko to sprawia, że pracownicy źle czują się na swoim stanowisku pracy, przez co końcowo obniża się ich wydajność. Fotel biurowy z podparciem lędźwiowym to najprostszy sposób, by uniknąć tego rodzaju sytuacji. Tego typu modele foteli biurowych dbają o zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne pracowników. Tym samym poprawiają ich nastawienie do wykonywanych obowiązków oraz pozytywnie wpływają na efektywność pracy.

Fotel biurowy z podparciem lędźwiowym– jaki wybrać?

Poszukując odpowiedniego fotela biurowego z podparciem lędźwiowym niewątpliwie warto zwrócić uwagę na jakość konstrukcji oraz materiał wykonania, przede wszystkim obicia fotela. Do biur bez wątpienia nie nadają się krzesła z tworzywa imitującego skórę. Materiał taki bardzo szybko zaczyna pękać, niszczyć się. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się fotele z dobrej klasy, wytrzymałego materiału lub szczególnie modnej ostatnio siatki.